Fully

Addressed

Devices

Initiative


        FADI je iniciativa určená všem, kdo vytvářejí nový hardware obsahující dávno známá a používaná zařízení, jejichž I/O adresy se staly de facto standardem. Říká, že i tato zařízení by měla být, na rozdíl od svých historických vzorů, v novém hardwaru úplně adresována - to znamená, že zařízení s osmibitovou adresou by měla dekódovat všech osm signálů A0 až A7, a obdobně zařízení s šestnáctibitovou adresou by měla dekódovat signály A0-A15.

Příklad: nový Kempston joystick interface (na portu s osmibitovou adresou 31) by měl dekódovat signály A0 až A7, /M1, /IORQ, a /RD.

Jiný příklad: nový zvukový interface s obvodem AY-3-8912 (používající porty s šestnáctibitovou adresou) by měl dekódovat signály A0 až A15, /IORQ, /M1, /WR a případně (podle použití) /RD.


Každý autor nového hardwaru, na němž jsou všechna obsažená zařízení plně adresovaná, může svůj hardware označit „visačkou“ v podobě např. samolepky či potisku plošného spoje s textem „FADI compliant“, co nejvíce podobnou příkladu na přiložené fotografii.

Iniciativa FADI je dobrovolná; za oprávněnost použití loga „FADI compliant“ ručí autor hardware.

Použití loga „FADI compliant“ nezakládá povinnost platit, ani neopravňuje vybírat, žádné registrační a obdobné poplatky.


Logo "FADI compliant" - potisk na plošném spoji


Tento text ve formátu PDF

(C) 2014  Jiiira